logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Z bolesławieckiej gliny - 2021

Firma powstała w 1963 r. Działa w Parowej, w zmodernizowanym budynku należącym niegdyś do porcelanowego koncernu Kuno Steinmanna. Niewielki początkowo zakład koncentrował się na produkcji drobnych wyrobów użytkowych. Z czasem w asortymencie pojawiły się także serwisy kawowe zdobione kobaltem i złotem.

Obecnie firma oferuje m.in. ceramikę stołową i kuchenną oraz artykuły o charakterze okazjonalnym i galanteryjnym – łącznie ponad 400 form. Katalog dekoracji obejmuje aktualnie 167 wzorów podzielonych na kilka kategorii: ludowe, artystyczne, okazjonalne, tradycyjne i unikatowe.

“Wiza” corocznie bierze udział w licznych targach i wystawach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, m.in. w Monachium, Siegburgu, Frankfurcie i Wilnie, zdobywając wiele medali i odznaczeń. Swoje wyroby eksportuje do krajów Europy, Azji, Ameryki Południowej i Australii.

Skip to content