logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Wielkie gratulacje dla Marty Kisiliczyk!

Z przyjemnością informujemy, że 13 listopada w Wietnamskim Narodowym Muzeum Sztuk Pięknych w Hanoi odbył się wernisaż wystawy pt. „Transformation”. Składają się na nią obrazy inspirowane naturą Wietnamu autorstwa Marty Kisiliczyk. Wystawa została zorganizowana przez Ambasadę RP w Hanoi z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Wietnamem. W skład wystawy wchodzi 17 olejnych abstrakcji, które Marta Kisiliczyk stworzyła podczas swego ponad rocznego pobytu w Wietnamie, inspirując się naturą i krajobrazami tego państwa. Jak wskazuje sama autorka to przede wszystkim kolor i dynamika definiują jej prace, co niejednokrotnie zostało już docenione przez znawców tematu. Jej prace były regularnie prezentowane na London Affordable Art Fair, a także na innych prestiżowych imprezach takich jak London Art Fair i London Art Biennale. Artystka z powodzeniem wystawia i sprzedaje swoją sztukę prywatnie i za pośrednictwem różnych galerii w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich. Jej obrazy znajdują się obecnie w kolekcjach sztuki w Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech, Austrii, Polsce i RPA. W 2018 r. została wytypowana do udziału w Chianciano Art Biennale we Włoszech otrzymując pierwszą nagrodę Międzynarodowej Konfederacji Krytyków Sztuki. W zeszłym roku w Rzymie otrzymała natomiast Międzynarodową Nagrodę Michała Anioła „For the artistic talent manifested, testimony of great creativity”.

W wernisażu w muzeum w Hanoi wzięli udział m.in. wiceminister spraw zagranicznych Tô Anh Dũng, wiceminister kultury, sportu i turystyki Tạ Quang Đông, władze muzeum, dyplomaci, dziennikarze, przedstawiciele Polonii, a także inni zaproszeni goście oraz sympatycy Polski, przyjaciele artystki i miłośnicy sztuki.

Przemawiając podczas uroczystości ambasador Wojciech Gerwel zwrócił uwagę na szczególny charakter polsko-wietnamskich relacji, opierających się na wieloletniej przyjaźni obu narodów, manifestowanej m.in. za sprawą wietnamskich absolwentów polskich uczelni, diaspory wietnamskiej w Polsce oraz owocnej współpracy międzyrządowej (…). W swoim przemówieniu wiceminister Spraw Zagranicznych Tô Anh Dũng również zwrócił uwagę na wieloletnie i tradycyjne stosunki przyjaźni i współpracy między Wietnamem i Polską (…). Podziękował jednocześnie Marcie Kisiliczyk za jej wkład w rozwój tych relacji oraz jej przywiązanie do kraju i narodu wietnamskiego.

Tekst i zdjęcia za: https://www.gov.pl/…/wernisaz-wystawy-malarskiej-zorganizow…

Patrz też: https://www.vnfam.vn/en/exhibitions/5fab90848c0bfc002ada3ba3

https://www.facebook.com/PolishEmbassyHanoi/posts/763317007730291

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=763317007730291&id=388212681907394&sfnsn=mo

Skip to content