logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Wielkie gratulacje dla Marty Kisiliczyk!

Z przyjemnością informujemy, że 13 listopada w Wietnamskim Narodowym Muzeum Sztuk Pięknych w Hanoi odbył się wernisaż wystawy pt. „Transformation”. Składają się na nią obrazy inspirowane naturą Wietnamu autorstwa Marty Kisiliczyk. Wystawa została zorganizowana przez Ambasadę RP w Hanoi z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Wietnamem. W skład wystawy wchodzi 17 olejnych abstrakcji, które Marta Kisiliczyk stworzyła podczas swego ponad rocznego pobytu w Wietnamie, inspirując się naturą i krajobrazami tego państwa. Jak wskazuje sama autorka to przede wszystkim kolor i dynamika definiują jej prace, co niejednokrotnie zostało już docenione przez znawców tematu. Jej prace były regularnie prezentowane na London Affordable Art Fair, a także na innych prestiżowych imprezach takich jak London Art Fair i London Art Biennale. Artystka z powodzeniem wystawia i sprzedaje swoją sztukę prywatnie i za pośrednictwem różnych galerii w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich. Jej obrazy znajdują się obecnie w kolekcjach sztuki w Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech, Austrii, Polsce i RPA. W 2018 r. została wytypowana do udziału w Chianciano Art Biennale we Włoszech otrzymując pierwszą nagrodę Międzynarodowej Konfederacji Krytyków Sztuki. W zeszłym roku w Rzymie otrzymała natomiast Międzynarodową Nagrodę Michała Anioła „For the artistic talent manifested, testimony of great creativity”.

W wernisażu w muzeum w Hanoi wzięli udział m.in. wiceminister spraw zagranicznych Tô Anh Dũng, wiceminister kultury, sportu i turystyki Tạ Quang Đông, władze muzeum, dyplomaci, dziennikarze, przedstawiciele Polonii, a także inni zaproszeni goście oraz sympatycy Polski, przyjaciele artystki i miłośnicy sztuki.

Przemawiając podczas uroczystości ambasador Wojciech Gerwel zwrócił uwagę na szczególny charakter polsko-wietnamskich relacji, opierających się na wieloletniej przyjaźni obu narodów, manifestowanej m.in. za sprawą wietnamskich absolwentów polskich uczelni, diaspory wietnamskiej w Polsce oraz owocnej współpracy międzyrządowej (…). W swoim przemówieniu wiceminister Spraw Zagranicznych Tô Anh Dũng również zwrócił uwagę na wieloletnie i tradycyjne stosunki przyjaźni i współpracy między Wietnamem i Polską (…). Podziękował jednocześnie Marcie Kisiliczyk za jej wkład w rozwój tych relacji oraz jej przywiązanie do kraju i narodu wietnamskiego.

Tekst i zdjęcia za: https://www.gov.pl/…/wernisaz-wystawy-malarskiej-zorganizow…

Patrz też: https://www.vnfam.vn/en/exhibitions/5fab90848c0bfc002ada3ba3

https://www.facebook.com/PolishEmbassyHanoi/posts/763317007730291

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=763317007730291&id=388212681907394&sfnsn=mo

Godziny otwarcia
w dni świąteczne
w maju 2024 r.

1 maja (środa)
Święto Pracy

Muzeum Ceramiki

11.00-17.00

Centrum Dawnych Technik Garncarskich

nieczynne

Punkt Informacji Turystycznej

10.00-16.00

3 maja (piątek)
Święto Konstytucji 3 maja

Muzeum Ceramiki

11.00-17.00

Centrum Dawnych Technik Garncarskich

nieczynne

Punkt Informacji Turystycznej

10.00-16.00

19 maja (niedziela)
Zielone Świątki

Muzeum Ceramiki

nieczynne

Centrum Dawnych Technik Garncarskich

nieczynne

Punkt Informacji Turystycznej

nieczynne

30 maja (czwartek)
Boże Ciało

Muzeum Ceramiki

nieczynne

Centrum Dawnych Technik Garncarskich

nieczynne

Punkt Informacji Turystycznej

nieczynne

Skip to content