Wieczór pamięci Andrzeja Pytlińskiego i Mikołaja Jankowskiego

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii na spotkanie poświęcone pamięci Andrzeja Pytlińskiego i Mikołaja Jankowskiego – działaczy i animatorów lokalnego środowiska fotograficznego, założycieli Bolesławieckiego Towarzystwa Fotograficznego.

Gośćmi honorowymi będą Pani Stanisława Wojda-Pytlińska oraz Pani Ewa Jankowska, które użyczyły z rodzinnych archiwów prezentowane podczas spotkania fotografie.

W wydarzeniu wezmą również udział fotograficy Janusz Moniatowicz i Jerzy Paluszczyszyn, którzy przybliżą sylwetki bohaterów spotkania oraz opowiedzą o ich działalności związanej z propagowaniem ruchu fotograficznego w Bolesławcu.

23 lipca 2021

Dział Historii Miasta