logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Warsztaty dekoracji stempelkowej w Wiedniu

W piątek 12.05.2023 r. w sali konferencyjnej Instytutu Polskiego w Wiedniu odbyły się warsztaty przybliżające charakterystyczną dla Bolesławca sztukę zdobienia naczyń metodą stempelkową.

Warsztaty cieszyły się dużą frekwencją, wzięło w nich udział ok. 70 osób, które wspólnie z pracownikami z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu dekorowały biskwitowe miski, kubki i talerze. Działaniom towarzyszył pokaz filmu prezentującego produkcję miejscowej kamionki. Uczestnicy chętnie zgłębiali tajniki dekoracji stempelkowej w praktyce, próbując swoich sił w tej trudnej i wymagającej talentu technice zdobienia.

Zajęcia towarzyszyły ekspozycji “The European Ceramics Heritage: Bolesławiec (PL) and Gmunden (AT)”, którą można oglądać w Galerii p_art w Instytucie Polskim w Wiedniu (Am Gestade 7, 1010 Wien) do końca czerwca 2023 r.


Ekspozycję i warsztaty przygotowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ceramicznych Rzeczypospolitej Polskiej, Gminą Miejską Bolesławiec, Gminą Bolesławiec, Gminą Warta Bolesławiecka, Gminą i Miastem Nowogrodziec oraz Instytutem Polskim w Wiedniu i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Skip to content