logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Szkolenie z zakresu funkcjonowania Europejskiego Szlaku Ceramiki

W dniach 2–3.09.2022 r. podczas największego europejskiego festiwalu ceramiki Argillà Italia, odbywającego się w Faenzie, przeprowadzono szkolenie z zakresu funkcjonowania Europejskiego Szlaku Ceramiki (ESC). Było to już trzecie z kolei szkolenie podnoszące kwalifikacje personelu realizującego projekt „Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych”. W spotkaniach panelowych uczestniczyli przedstawiciele Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Telemark Museum w Skien, Gminy Miejskiej Bolesławiec oraz innych instytucji, muzeów i stowarzyszeń związanych z ceramiką.

Szkolenie obejmowało wiele zagadnień. Dyrektor Museo Carlo Zauli – Matteo Zauli zaprezentował wykład „Możliwości wynikające z przynależności do Europejskiego Szlaku Ceramiki”. W swoim wystąpieniu wskazał płaszczyzny działań, w które włączają się nowi członkowie wchodzący w struktury szlaku. Przedstawicielki operatora Europejskiego Szlaku Ceramiki miasta Faenza, a jednocześnie pracownice wydziału kultury gminy Faenza – Paola Casta i Maria Francesca Minardi – podzieliły się dotychczasowymi doświadczeniami kooperacji członków szlaku. W czasie prowadzonych przez nie zajęć uczestnicy wymienili się wypracowanymi dobrymi praktykami oraz ustalili plan kolejnych wspólnych działań promujących ceramikę poszczególnych ośrodków zrzeszonych w ESC.

Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach projektu „Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych”. Projekt, realizowany w kooperacji Gminy Miejskiej Bolesławiec, Telemark Museum i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, jest dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu „Kultura”.

Dziękujemy serdecznie za wsparcie wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, w tym szczególnie naszym partnerom i organizatorom Argillà Italia 2022.

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne

Skip to content