Z wykształcenia technik ekonomista (absolwentka Liceum Ekonomicznego w Bolesławcu). W 2007 r. zgłosiła się na trzymiesięczny kurs dekorowania ceramiki prowadzony w Zakładach Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. Po jego zakończeniu przez dwa lata związana była zawodowo z tym zakładem, gdzie pracowała w malarni unikatów. W maju 2013 r. została zatrudniona jako malarka w Ceramice Bolesławieckiej „Kalich” Sp. k. gdzie oprócz powielania dekoracji zajmuje się także projektowaniem autorskich wzorów.
D. Izba kolejne dekoracje projektuje intuicyjnie, najczęściej pod wypływem chwili. Nieustannie rozwija i doskonali swoje umiejętności. Wzory komponuje instynktownie, stopniowo rozbudowując dekorację. Pasjonuje ją tworzenie kompozycji, stale poszukuje nowych rozwiązań. Lubi eksperymentować, swoje wzory często modyfikuje i rozwija. Czasami komponuje zdobienia na zamówienie klienta, który wskazuje główny motyw zdobniczy lub kolorystykę. Bardzo często maluje na zamówienie pojedyncze naczynia w unikatowych dekoracjach, co stanowi duże artystyczne wyzwanie. Uwielbia twórczą pracę, wtedy najpełniej wykorzystuje swoje umiejętności malarskie.
Preferuje barwne, rozbudowane, „żywiołowe” dekoracje. Inspiracji poszukuje wokół siebie, ich niewyczerpanym źródłem jest przyroda, którą często obserwuje. Lubi malować kwiaty, ostatnio szczególnie magnolie, które wykorzystała w swojej najnowszej dekoracji. D. Izba uwielbia wiosnę i lato, które uwiecznia w swoich wzorach, wplatając pomiędzy motywy kwiatowe ptaki i motyle. Te ostatnie stały się jej znakiem rozpoznawczym. Preferuje intensywne kolory. W jej dekoracjach często pojawiają się czerwienie, róże, fiolety i błękity. Tradycyjny kobalt pięknie podkreśla jaskrawe kolory, stanowi kontrastową ramę dla dekoracji. Inne kolory zyskują w takim zestawieniu głębię. Lubi wielkokwiatowe dekoracje. We wzorze Art. 477 skomponowała wianek z kwiatów, o żółtych oraz białych cieniowanych błękitem i szarością płatkach, wypełniając przestrzenie między nimi zielonymi gałązkami z niewielkimi ptaszkami. Podobny układ posiada wzór Art. 631, który wykorzystuje fioletowe, żółte i białe kwiaty z motylem. We wzorze Art. 632 pojawiają się z kolei błękitne, białe i kobaltowe kwiaty. D. Izba zaprojektowała również subtelny wzór Art. 540 składający się z pasma wielokolorowych bratków uzupełnionych błękitnymi kropkami i motylem. Kolejna dekoracja Art. 802 to wielobarwna letnia łąka z makami i chabrami. Z kolei wzór Art. 582 pokrywa kwiatowym kobiercem, w odcieniach czerwieni i pomarańczy, całą powierzchnię dekorowanych naczyń.
W subtelnej dekoracji DU 240 malarka wykorzystała motyw kwitnących gałązek różowej koniczyny, które rozmieściła luźno na powierzchni zdobionych naczyń. Krawędzie projektantka podkreśliła dodatkowo szerokim pasmem zielonych listków z drobnymi różowymi kwiatkami oraz pasmem geometrycznych kobaltowych stempelków. W kobaltowym wzorze DU 920 J. Kulik zestawiła charakterystyczne bolesławieckie kropki z kobaltowymi gałązkami kwiatów. Całość sprawia wrażenie misternej, eleganckiej koronki.
D. Izba jest energiczną osobą. Lubi spędzać czas aktywnie. Chętnie wyjeżdża na weekendowe wyprawy w góry. Regularnie uprawia aerobik, zoombę oraz pływa na basenie, zimą morsuje. W wolnym czasie organizuje dziecięce sesje zdjęciowe.
Muzeum Ceramiki
11.00-17.00
Centrum Dawnych Technik Garncarskich
nieczynne
Punkt Informacji Turystycznej
10.00-16.00
Muzeum Ceramiki
11.00-17.00
Centrum Dawnych Technik Garncarskich
nieczynne
Punkt Informacji Turystycznej
10.00-16.00
Muzeum Ceramiki
nieczynne
Centrum Dawnych Technik Garncarskich
nieczynne
Punkt Informacji Turystycznej
nieczynne
Muzeum Ceramiki
nieczynne
Centrum Dawnych Technik Garncarskich
nieczynne
Punkt Informacji Turystycznej
nieczynne