logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Z bolesławieckiej gliny - 2021

Firma, zlokalizowana w Różyńcu, jest obecna na rynku ceramicznym od 2016 r. Słynie z różnorodności produkowanych wyrobów. Obok ceramiki użytkowej, obejmującej m.in. miski, talerze, dzbanki, filiżanki i imbryki, w jej ofercie znajduje się wiele artykułów ozdobnych, w tym szeroki wybór figurek o zróżnicowanych motywach animalistycznych i florystycznych. Asortyment uzupełniają dewocjonalia, świeczniki i wyroby okolicznościowe. Popularnością cieszą się również indywidualne wyroby tworzone na życzenie klientów.

Zakład oferuje 90 autorskich dekoracji o zróżnicowanym charakterze, wykonywanych zarówno metodą stempelkową, jak i pędzlem. Ceramika “Rose” eksportuje swoje wyroby na rynki zagraniczne, m.in. do Niemiec, Holandii, Belgii, Stanów Zjednoczonych i Chin.

Skip to content