Rajd rowerowy im. Leona Piątkowskiego

Muzeum Ceramiki wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapraszają miłośników turystyki rowerowej na wakacyjny rajd szlakiem im. L. Piątkowskiego – wybitnego regionalisty, krajoznawcy, propagatora turystyki, pioniera powojennych badań nad pomnikami przyrody i zabytkami ziemi bolesławieckiej. Honorowy patronat nad imprezą objął Zenon Piątkowski, syn Leona, czynnie uprawiający turystykę krajoznawczą, w tym rowerową. Rajd będzie doskonałą okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a także do poznania ciekawych miejsc, zabytków i pomników natury w okolicach Bolesławca.

Biegnący wokół Bolesławca żółty szlak im. L. Piątkowskiego o długości ok. 59 km podzielono na dwie części, północną i południową. Obie części rajdu rozpoczną się na dziedzińcu Działu Historii Miasta Muzeum Ceramiki (ul. Kutuzowa 14), a zakończą ok. godz. 15.00 w Ośrodku Wodno-Sportowym MOSiR (ul. Spacerowa 24/26) wspólnym piknikiem, podczas którego odbędą się konkursy sprawnościowe i sprawdzające znajomość atrakcji turystycznych regionu bolesławieckiego. Na zwycięzców czekają nagrody.

Zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie można dokonać, przesyłając wypełnioną kartę zgłoszenia na adres zawody@mosir.boleslawiec.pl lub dostarczając ją osobiście do Biura Organizacyjnego Rajdu (MOSiR, ul. Spółdzielcza 2).

Turystyczne pasje Leona Piątkowskiego
Kraszowice
Otok

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne