Promocja publikacji o bolesławieckich ogrodach działkowych

W ramach Miejskiego Dnia Działkowca odbyła się promocja okolicznościowej publikacji „Rodzinne Ogrody Działkowe w Bolesławcu”. W wydawnictwie znalazły się informacje oraz ilustracje dotyczące wszystkich 16 ogrodów funkcjonujących na terenie Bolesławca, poprzedzone rysem historycznym dotyczącym ruchu działkowego w Polsce.

Zespół redakcyjny pod kierownictwem Henryka Lemki (prezes ROD „Wiarus”) stworzyli: Jerzy Rzeszowski (prezes ROD „Alstromeria”), Władysław Barszcz (prezes ROD „Cegiełka”), Jadwiga Maćkowiak (prezes ROD „Chemik”), Maciej Szmydt (prezes ROD „Gwarek”), Władysław Kondratowicz (prezes ROD „Kolejarz”), Włodzimierz Kędzierski (prezes ROD „Krokus”), Ryszard Tomków (prezes ROD „Malwa”), Andrzej Jeż (prezes ROD „Pod Dębami”), Ewa Markowska (prezes ROD „Pomowianka”), Krzysztof Szczegodziński (prezes ROD „Relaks”), Henryk Szukalski (prezes ROD „Serbinowo”), Krystyna Woś (prezes ROD „Sława”), Jerzy Góźdź (prezes ROD „Stokrotka”), Henryk Rudalewicz (prezes ROD „Tęcza”), Jerzy Zając (prezes ROD „Tulipan”). Publikacja została wydana przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Wydawnictwo zostało przekazane do dystrybucji prezesom bolesławieckich ROD. Wkrótce też publikacja w formie pdf będzie udostępniona na stronie internetowej Muzeum Ceramiki w zakładce zasoby wiedzy/publikacje.

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne