VIA FABRILIS – szlak tradycji rzemieślniczych II

Cel projektu

Rozwinięcie szlaku turystycznego łączącego Bolesławiec po stronie polskiej i Vrchlabí po stronie czeskiej przez włączenie do szlaku kolejnych ośrodków kontynuujących dawne tradycje rękodzielnicze – muzeów, zakładów produkcyjnych itd., które w ramach szlaku mogłyby prezentować swoją ofertę turystom z Polski i Czech. W ramach projektu partnerzy uczestniczyli w wielu imprezach plenerowych, prowadząc bezpłatne pokazy rękodzieła, wydali dwujęzyczny przewodnik i mapę szlaku oraz przygotowali gadżety promujące partnerów szlaku. Muzeum Ceramiki w Bolesławcu przeprowadziło szereg prac w budynku Działu Ceramiki. Wyremontowano dach i elewację, wymieniono instalację elektryczną, przeciwpożarową i sanitarną oraz przeprowadzono adaptację poddasza na magazyny i pracownię konserwatorską. W stworzonej i wyposażonej w ramach projektu pracowni konserwatorskiej można odnawiać i rekonstruować wyroby rzemieślnicze.

Informacje o projekcie

W ramach programu: Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013
Wartość projektu (PLN): 1.054.500
Wkład własny (PLN): 158.175
Termin realizacji: 2013-2014
Partnerzy: Správa Krkonošského národního parku we Vrchlabi, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne