Cel projektu

Przygotowanie międzynarodowej wystawy „Od rzemiosła do sztuki” prezentowanej w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz w Schlesisches Musem w Goerlitz, przybliżającej działalność wytwórni rodziny Reinhold – jednego z najbardziej znaczących przedwojennych producentów kamionki bolesławieckiej. Na ekspozycji zaprezentowano ok. 500 eksponatów pochodzących z polskich i niemieckich zbiorów muzealnych oraz kolekcji prywatnych. Wystawie towarzyszył obszerny polsko-niemiecki katalog „Ceramika bolesławiecka z wytwórni Reinholda / Bunzlauer Keramik aus dem Hause Reinhold” stanowiący monograficzne opracowanie dziejów i działalności zakładu.

Informacje o projekcie

Finansowanie: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka, Urząd Miasta Bolesławiec
Wartość projektu (PLN): 51.652
Wkład własny (PLN): 31.652
Termin realizacji: 2007-2008
Partnerzy: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Schlesisches Museum zu Görlitz

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne