Nasza wspólna historia – polsko-niemiecki dorobek kulturowy drogą wzajemnego poznania i współdziałania

Cel projektu

Digitalizacja zachowanych egzemplarzy gazety „Bunzlauer Stadtblatt” i przygotowanie wystawy przedstawiającej historię miasta Bolesławiec z perspektywy publikowanych w niej materiałów. Wystawa została zaprezentowana w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Kreishaus w Siegburgu oraz w Internationales Zeitungsmuseum w Aachen. Działania realizowano w ramach projektu badawczego „Historia miasta w świetle bolesławieckich wydawnictw”

Informacje o projekcie

Finansowanie: Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja im. Roberta Boscha
Wartość projektu (PLN): 40.640
Wkład własny (PLN): 14.400
Termin realizacji: 2005-2006
Partnerzy: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Bundesheimatgruppe Bunzlau zu Siegburg, Towarzystwo Miłośników Bolesławca