Na dolnośląskim stole

„Na dolnośląskim stole” – wystawa podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu

W muzeum trwają prace nad przygotowaniem wystawy i katalogu „Na dolnośląskim stole. Ceramika z Bolesławca, szkło z Piechowic i porcelana z Wałbrzycha”, które będą prezentowane podczas XXX Forum Ekonomicznego odbywającego się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu w dniach 7-9 września 2021 r. Forum Ekonomiczne to spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych z Europy Środkowo-Wschodniej, które corocznie gromadzi kilka tysięcy gości z kilkudziesięciu krajów i jest szeroko relacjonowane przez media na całym świecie. Wśród uczestników są prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści, szefowie przedsiębiorstw, eksperci, samorządowcy oraz menedżerowie instytucji kultury. Pierwsze forum zorganizowano w 1992 r. w Krynicy-Zdroju. Od 2020 r. wydarzenie odbywa się w Karpaczu.

Wystawa i katalog „Na dolnośląskim stole. Ceramika z Bolesławca, szkło z Piechowic i porcelana z Wałbrzycha” są przygotowywane przez Muzeum Ceramiki we współpracy z Gminą Miejską Bolesławiec, Gminą Bolesławiec, Gminą Warta Bolesławiecka, Stowarzyszeniem Gmin Ceramicznych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Hutą Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski.

W tworzenie wystawy i katalogu zaangażowały się też następujące firmy:

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne