logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Marita Benke-Gajda – rzeźba

Marita Benke-Gajda - rzeźba

Od 25 czerwca w Dziale Historii Miasta Muzeum Ceramiki można oglądać wystawę prac rzeźbiarskich Marity Benke-Gajdy. Twórczość artystki jest bardzo różnorodna i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest w niej miejsce na sztukę figuratywną i abstrakcję, na liryzm i dramatyzm, na dekoracyjność i ascetyzm.

Małe formy- figurki pajaców czy lalek zaskakują oryginalnością i pomysłowością. Odznaczają się harmonią kształtów, finezją detali oraz wysmakowanym zestawieniem barw. Oszczędna postać większych rzeźb skrywa zaś niespotykany ładunek ekspresji. Artystka zdaje się mieć niewyczerpany potencjał twórczy i wyobraźnię oraz ogromną wrażliwość, które powodują, iż jej prace są naprawdę wyjątkowe.

Skip to content