logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Z bolesławieckiej gliny - 2021

"Manufaktura w Bolesławcu"

“Manufaktura w Bolesławcu” powstała w 1992 r. jako Fabryka Naczyń Kamionkowych “Manufaktura”, Zatrudniający kilkaset osób zakład mieści się przy ul. Gdańskiej w Bolesławcu. W ofercie firmy znajduje się ok. 700 wzorów naczyń oraz ceramicznych akcesoriów wnętrzarskich zdobionych tradycyjnymi metodami. Funkcję głównego projektanta pełni Magdalena Gazur. Firma jest otwarta na nowe trendy zdobnicze, z powodzeniem łączy klasyczne wzornictwo z nowoczesnym designem. Współpracowała z wieloma cenionymi projektantami, m.in. Dorotą Koziarą i Oskarem Ziętą. Do najpopularniejszych kolekcji w jej ofercie należą: “Blueline”, “KolorLove”, “Lata 60-te”, “Flowerline”, “Modern” oraz “Roses”.
Magdalena Gazur
Magdalena Gazur

Wyroby “Manufaktury” cieszą się uznaniem na całym świecie, są eksportowane do wielu krajów europejskich, azjatyckich i Ameryki Północnej. Firma rokrocznie prezentuje swoje wzornictwo na międzynarodowych targach i wystawach, m.in. w Pawilonie Polskim podczas Wystawy Światowej Expo 2015 w Mediolanie. Unikalne formy i dekoracje zostały wielokrotnie docenione w prestiżowych przeglądach i konkursach,. W latach 2013, 2016, 2018 i 2020 znalazły się w gronie laureatów plebiscytu „Must Have” organizowanego w ramach Łódź Design Festival.

W ramach inicjatywy “Żywe Muzeum Ceramiki” firma oferuje zwiedzanie linii produkcyjnej i uczestnictwo w warsztatach ceramicznych.

Skip to content