Kolejna edycja EDD za nami

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, której celem jest promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Polska uczestniczy w niej od 1993 r. Ogólnopolskim  koordynatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, a koordynatorem na Dolnym Śląsku – Muzeum Etnograficzne – oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Muzeum Ceramiki kolejny raz dołączyło do grona organizatorów wydarzeń realizowanych w ramach EDD. Tym razem na bolesławieckim rynku zaprezentowano wystawę „Smaki dziedzictwa – wielonarodowa kuchnia bolesławian”. Przyblizała ona tradycje i zwyczaje kulinarne polskich osadników, którzy przyjechali do Bolesławca z terenów byłej Jugosławii, Kresów Wschodnich, Francji i Polski centralnej po II wojnie światowej. Zainteresowani mogli m.in. zapoznać się i kulinarnie zainspirować oryginalnymi przepisami charakterystycznymi dla prezentowanych grup osadników.

Dziękujemy koordynatorom akcji za możliwość wzięcia udziału w tym ogólnoeuropejskim wydarzeniu oraz wszystkim wspierającym nasze działania!

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne