logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Jubileuszowa publikacja bolesławieckich Amazonek

10 czerwca 2022 r. w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczysta gala zorganizowana z okazji 25-lecia działalności Bolesławieckiego Klubu Amazonek, zrzeszającego osoby dotknięte chorobą onkologiczną, w szczególności kobiety zmagające się z nowotworem piersi. Bolesławiecki klub działa aktywnie na wielu polach. Stara się o fizyczną i psychologiczną rehabilitację podopiecznych dotkniętych chorobą, a także promuje wiele działań społecznych związanych z diagnostyką i profilaktyką.

Obchodom jubileuszu towarzyszyła promocja pamiątkowej publikacji „Z siłą, wiarą i nadzieją. 25 lat Bolesławieckiego Klubu Amazonek”, wydanej przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. W książce zamieszczono teksty podziękowań i życzeń autorstwa prezydenta miasta Bolesławiec – Piotra Romana i prezes klubu – Władysławy Kotlarek oraz powstały na okazję jubileuszu wiersz „Wiek to nie data, to liczba mała” Tadeusza Sawickiego. Najobszerniejszą część publikacji stanowi galeria zdjęć autorstwa Grzegorza Matoryna prezentujących pasje członków klubu, opatrzonych wierszowanymi, często humorystycznymi mottami.

Korzystając z okazji, życzymy zaprzyjaźnionym Amazonkom dalszej owocnej działalności, sukcesów we wszystkich podejmowanych działaniach i wytrwałości w walce z podstępnym przeciwnikiem. Wspieramy Was całym sercem! Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wnieść swój skromny wkład w Wasz piękny, wzruszający i motywujący jubileusz.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Skip to content