logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Przygotujcie się na prawdziwą napoleońską przygodę w Bolesławcu!

Dwa bagnety, dwie strony historycznego konfliktu czekają na to, żebyście je poznali... na własnej skórze.
18 września 2021 r.
godz. 11:00
okolice Rynku
Chcecie zdobyć kapelusz Napoleona? A może przejąć talary z kasy generała Brun?
 
Macie niepowtarzalną szansę dokonania historycznych czynów! Wypatrujcie w okolicy bolesławieckiego rynku osób w historycznych strojach. Jeśli traficie na którąkolwiek z nich, nie zastanawiajcie się – podejdźcie do niej i spróbujcie się w wyzwaniu z epoki, jakie Wam zaproponuje.
 

Przygotujcie się m.in. na sprawdzian własnej spostrzegawczości, sprawności fizycznej oraz intelektualnej, odświeżcie także umiejętności artystyczne. Pracownicy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz wolontariusze przygotowali dla Was ekscytujące zadania. Za ich wykonanie otrzymacie nagrodę oraz wskazówki, jak odnaleźć kolejne miejsca z nagrodami do zdobycia. W puli nagród przewidzieliśmy m.in. kilkanaście rodzajów limitowanych certyfikowanych figurek żołnierzy armii napoleońskiej oraz kilka innych ciekawych rzeczy nawiązujących do epoki.

Nie zabraknie pasjonujących historii, które tego dnia ożyją i przeniosą Was w czasie do pasjonujących wydarzeń, które miały miejsce w Bolesławcu w epoce Napoleona. 

Zabawa przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i rodzin. 

Osoby poniżej 16 roku życia zobowiązane są do dostarczenia bezpośrednio przed rozpoczęciem gry zgody wypełnionej przez opiekuna prawnego.  

Formularz zgody można pobrać tutaj lub otrzymać w dniu wydarzenia w punktach gry.

Widzimy się w 1813!

Przykładowe nagrody do zdobycia:

Skip to content