logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Menu

Bolesławieckie środowisko fotograficzne

Dagmara Brzezicka

Najbardziej lubię fotografię uliczną. Powtarzam za Faustem: Trwaj chwilo, jesteś piękna.

Absolwentka Wydziału Chemii na Uniwersytecie Wrocławskim. Przygodę z fotografią rozpoczęła w 1989 r. Początkowa fascynacja procesem wywoływania zdjęć w ciemni przerodziła się z czasem w pasję fotografowania. Znaczący udział w rozwoju zainteresowań fotografią miał jej mąż Paweł. Doświadczenia zebrane podczas wspólnych wyjazdów na plenery, wszechnice i warsztaty fotograficzne zachęciły ją do poszukiwania własnych kadrów i unikatowych ujęć.

D. Brzezicka jest członkiem Stowarzyszenia Fotograficznego “Camera” od 2012 r. Oprócz udziału w dorocznych wystawach stowarzyszenia ma na koncie m.in. wyróżnienie w konkursie fotograficznym organizowanym z okazji Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2015 za zdjęcie “Rodzina wschodnich turystów”.

Wystawy oraz konkursy (wybór):

2015 Konkurs fotograficzny pod patronatem prezydenta miasta Bolesławiec Piotra Romana „Bolesławieckie Święto Ceramiki 2015 w obiektywie”, wyróżnienie

2017 6. i 7. Doroczna Wystawa SF „Camera”, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

2018 „Wielkie formaty”, 8. Doroczna Wystawa SF Camera, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

2019 9. Doroczna Wystawa SF „Camera”, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

Skip to content