Ceramika, 2020 r.

Bolesławieckie środowisko fotograficzne

Urszula
Popielarz

Lubię fotografię za to, że jest zapisem fragmentu otaczającego nas życia. Życia, w którym możemy widzieć dany obraz, emocje czy piękno zupełnie inaczej niż osoba obok.

Urszula Popielarz zawodowo związana jest z przemysłem ceramicznym, jednak jej wielką pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu jest fotografia. Od 2015 r. należy do Stowarzyszenia Fotograficznego „Camera” w Bolesławcu. W jej pracach pojawiają się portrety, przyroda oraz ceramika.

Uczestniczyła w projektach realizowanych przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki, SF „Camera” i Stowarzyszenie Podkarkonoskich Artystów-Plastyków w Trutnovie pt. „Polsko-czeskie impresje fotograficzne. Bolesławiec – Trutnov” oraz „Ceramika – europejskie dziedzictwo kulturowe w fotografii”. Jej prace były prezentowane na kilku zbiorowych wystawach organizowanych przez Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”, a także Dorocznych Wystawach Fotograficznych organizowanych przez SF „Camera” i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Wystawy i konkursy (wybór)

2015 Wystawa pracowni fotograficznej BOK-MCC, Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”, Bolesławiec

2016 Wystawa fotografii „Miejsca opuszczone”, Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”, Bolesławiec

2017 „Panopticum”, wystawa otwierająca projekt „Polsko-czeskie impresje fotograficzne. Bolesławiec – Trutnov 2017”, Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”, Bolesławiec

6. i 7. Doroczna Wystawa Fotograficzna SF “Camera”, II miejsce ex aequo Bożena Gałan i Urszula Popielarz w konkursie na najlepsze zdjęcie wystawy, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

2018 Wystawa zbiorowa fotografii w ramach projektu „Ceramika – europejskie dziedzictwo kulturowe w fotografii”, Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”, Bolesławiec

Wystawa zbiorowa fotografii w ramach projektu „Ceramika – europejskie dziedzictwo kulturowe w fotografii”, Urząd Miejski, Trutnov (Czechy)

„Wielkie formaty”, 8. Doroczna Wystawa Fotograficzna SF „Camera”, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec, III nagroda

2019 9. Doroczna Wystawa Fotograficzna SF „Camera”, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

2020 10. Doroczna Wystawa SF „Camera”, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

2021 „Kobiecym okiem”, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne