logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Z bolesławieckiej gliny - 2021

Ceramika Bolesławiecka “Kalich” została założona w 2001 r. Mieszcząca się początkowo w Czernej firma przeniosła się w 2014 r. do nowoczesnego zakładu przy ul. Hutnicznej w Bolesławcu, wykorzystując budynek po przedwojennej fabryce Deutsche Keramik Carl Schumann jr.

Firma oferuje ponad 600 form – zestawy stołowe, artykuły kuchenne i dekoracyjne. Jej wizytówką są bogate dekoracje artystyczne, często produkowane w seriach limitowanych. W zakładzie opracowano ponad 500 wzorów zdobień. Firma eksportuje swoje wyroby m.in. do Japonii, Chin, Korei Południowej, Niemiec, Francji, Czech, Wielkiej Brytanii, Kanady, Tajwanu oraz Rosji. Obecna jest także na rynku amerykańskim m.in. dzięki współpracy z katalogiem Uno Alla Volta, który sprowadza do Stanów Zjednoczonych wyjątkowe, ręcznie wytwarzane wyroby z całego świata. Produkty marki “Kalich” były nagradzane na targach i wystawach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Skip to content