logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Z bolesławieckiej gliny - 2021

Ceramika “Galia” to firma o długich tradycjach rodzinnych, założona w 1979 r. Od 1993 r. mieści się w Łaziskach. Początkowo zajmowała się produkcją ceramiki szkliwionej jednobarwnej – głównie figurek, wazonów, doniczek i nawilżaczy powietrza. Od 2003 r. poszerzyła działalność o ceramikę stołową. Wprowadzono wówczas nowe kolory szkliw i pierwsze dekoracje.

Obecnie zakład oferuje około 300 form, w tym – oprócz naczyń – ceramiczne taborety, wazony, ozdoby świąteczne, figurki zwierząt i wiele innych. W katalogu posiada ponad 120 wzorów dekoracji podzielonych na kategorie: podstawowe, unikatowe oraz artystyczne. Wizytówką zakładu jest bogata i odważna paleta barw, dobieranych w zależności od pory roku.

Zakład eksportuje swoje wyroby m.in. do Kanady, Stanów Zjednoczonych, Chin, Korei Południowej, Japonii i Tajwanu. Ceramika “Galii” była prezentowana na targach i przeglądach poza granicami kraju. Firma może pochwalić się także współpracą ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy Biurze Narodów Zjednoczonych oraz Ambasadą Polską w Wiedniu.
Skip to content