Martyna Woźnica-Chrostek

Bolesławieckie środowisko artystyczne – Martyna Woźnica-Chrostek

Martyna Woźnica-Chrostek urodziła się w Bolesławcu. Pierwsze kroki w dziedzinie sztuki stawiała pod kierunkiem Czesława Matyjewicza i Magdaleny Koniecznej. Edukację artystyczną kontynuowała na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku rzeźba w pracowni prof. Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej. Obecnie mieszka i pracuje w Düsseldorfie.

W swojej działalności skupia się głównie na relacjach międzyludzkich i tym, co z nich wynika, oraz ich wpływem na odbiór i kształtowanie przestrzeni. Stara się wykorzystywać różnorodne materiały i sposoby działania. Tworzy instalacje i obiekty rzeźbiarskie, projektuje elementy małej architektury, organizuje happeningi i performance’y.

Z twórczością artystki można zapoznać się bliżej na jej stronie internetowej.

WYBRANE WYSTAWY I PRZEDSIĘWZIĘCIA

2012 „Strzeż się tych miejsc”, wystawa zbiorowa, Galeria MDS, Wrocław

2013 „Relacje przestrzenne. Relacje międzyludzkie”, wystawa dyplomowa, Galeria BWA Awangarda, Wrocław

Wystawa finałowa 11. edycji konkursu „Artystyczna Podróż Hestii”, Ergo Arena, Sopot

2014 Instalacja „Zieleń miejska”, 12. Przegląd Sztuki Survival “Miasto – stan zapalny”, Wrocław

Performance “Flagi sztuki”, Festiwal Podwodny Wrocław na falach Odry, Wrocław

2015 „Czy to sztuka?”, wystawa indywidualna, BOK-MCC, Bolesławiec

Performance „Dehumanizacja”, 13. Przeglądu Sztuki Survival „Czyny zabronione”, Wrocław

2020 „Artyści Ziemi Bolesławieckiej”, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne