logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Katarzyna Sas

Bolesławieckie środowisko artystyczne – Katarzyna Sas

W życiu twórczym zajmują mnie przede wszystkim dziedziny, w których ogromną rolę w odbiorze pełni światło, bowiem potrafi zmienić nastrój, barwy i intensywność kompozycji. Te zmiany mnie fascynują. Co poza tym? Emocje i niedopowiedziane treści. Według mnie sztuka powinna mieć znaczenie, opowiadać jakąś historię – dla każdego pewnie inną i wywoływać emocje. Nie powinna pozostawiać widza obojętnego.
Katarzyna Sas

Post z cyklu „Bolesławieckie środowisko artystyczne” został przygotowany w ramach projektu „Bolesławiec – 30 lat samorządu” realizowanego przez Muzeum Ceramiki i Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki

Katarzyna Sas jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 1999 r. uzyskała dyplom z zakresu projektowania form przemysłowych w pracowni prof. Włodzimierza Dolatowskiego na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Tam także w 2008 r. ukończyła studia podyplomowe na kierunku dyscypliny plastyczne w architekturze, specjalizacja – witraż, uzyskując dyplom w pracowni witrażu dr. Ryszarda Więckowskiego.

Od ponad dwudziestu lat jest związana z Młodzieżowym Domem Kultury w Bolesławcu, gdzie jako nauczyciel-instruktor zajmuje się edukacją plastyczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2009 r. prowadzi również zajęcia dla seniorów na bolesławieckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Praca pedagogiczna przynosi jej dużo satysfakcji, bo stanowi okazję do spotkań z cudownymi ludźmi – małymi i dużymi artystami. W jej pracy twórczej dominuje tkanina artystyczna (batik, malarstwo na jedwabiu) oraz szkło (witraż, szklana mozaika). Poza tym zajmuje się realizacjami z zakresu projektowania przestrzennego i formami biżuteryjnymi.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowych z wystaw z udziałem Katarzyny Sas.

Wernisaż wystawy “Trzy kobiety – trzy materie”

Wernisaż wystawy poplenerowej pracowni prowadzonej przez Katarzynę Sas w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu

WYSTAWY

1998 „Prezentacje 98”, Galeria MDK, Zgorzelec

1999 Galeria Miejska, Wrocław

2004 „Poza tym…” wystawa instruktorów MDK, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

2008 „Ona i On”, Galeria Concordia, Bolesławiec

2009 Wystawa absolwentów Szkoły Podstawowej nr 4, Bolesławiec

„Artyści Ziemi Bolesławieckiej”, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

Zamek Kliczków

2010 Starostwo Budziszyńskie, Bautzen (Niemcy)

2011 „Artyści dla Bolesławca”, Galeria BOK-MCC, Bolesławiec

2012 „W końcu!”, Galeria Teatru Starego, Bolesławiec

2013 Instytut Polski, Praga (Czechy)

„Bez granic”, Pumpwerk, Siegburg (Niemcy)

2014 „Bez granic”, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

2017 „W poszukiwaniu sztuki, nauki i pasji – absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu 1946–2016”, Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Bolesławcu

2019 „Trzy kobiety – trzy materie”, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

2020 „Artyści Ziemi Bolesławieckiej”, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

Skip to content