logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Bolesławieckie środowisko artystyczne – Justyna Turek

Justyna Turek urodziła się w Bolesławcu. Jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2012 r. w ramach programu Erasmus+ przez semestr uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez ekspertów w dziedzinie designu w Aalto School of Arts, Design & Architecture w Helsinkach (Finlandia).

Swoje prace, projekty i instalacje (scenografie) prezentowała na wielu międzynarodowych festiwalach np. Light Move Festival w Łodzi, Sziget Festiwal w Budapeszcie (Węgry), Photography Never Dies we Wrocławiu (w ramach projektu Europejska Stolica Kultury), Milan Design Week w Mediolanie (Włochy), European Glass Design (wystawa międzynarodowa), Paris Design Week w Paryżu (Francja), Brussels Design Week w Brukselii (Belgia), Design.S w Brnie (Czechy), wystawa Libensky Awards w Pradze (Czechy) i wiele innych. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych plenerach (Czechy, Francja), warsztatach i wyjazdach studyjnych (np. Luksemburg, Kirgistan, Serbia, Turcja, Portugalia).

Od 7 lat pracuje jako projektantka i badaczka, wykorzystując umiejętności projektowe w tworzeniu innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań usługowych oraz produktowych dla firm w Polsce i zagranicą. Uczy też młodych projektantów, jak kreatywnie współpracować z biznesem, a przedsiębiorców – jak korzystać z wartości pracy z projektantami. Zaangażowana jest w organizację wydarzeń na pograniczu projektowania, designu i biznesu. Współtworzy narzędzie projektowe do badań w terenie Design Safari.

Justyna Turek miała okazję pracować i zdobywać swoje doświadczenie w takich miejscach jak Next Agents w Sztokholmie (Szwecja), Change Pilots (Polska), UrbanGlass w Nowym Jorku (Stany Zjednoczone) oraz Dan Yeffet Design studio w Paryżu (Francja). W celu zbierania inspiracji oraz wiedzy o zmieniających się społeczeństwach i kulturach podróżuje po całym świecie. Od 4 lat całkowicie poświęca się badaniem tematu nawyków i rytuałów pod marką Modern Rituals.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego instalację i performans Glass Lab 1.0 przygotowane przez artystkę na Sziget Festival.

Skip to content