Bolesławieckie środowisko fotograficzne
Bernard Łętowski zawodowo fotografią zajmuje się od kilkunastu lat. W swojej pracy skupia się głównie na fotografii ślubnej, okolicznościowej i reklamowej. Uprawia także fotografię uliczną i reportaż. Bardziej woli fotografować ludzi niż przedmioty, akcję niż pozy. Jak sam mówi, nie uważa siebie za artystę, za fotografika, tylko za rzetelnego rzemieślnika, który lubi, gdy jego zdjęcia sprawiają ludziom radość.
Jego prace pojawiały się w licznych czasopismach i publikacjach książkowych, m.in. w monografii A. Bojanowskiej Młodzieżowy Domy Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu 1954-2014, wydanej przez Muzeum Ceramiki w 2014 r. W 2016 r. B. Łętowski dokumentował projekt „Wkoło koła” realizowany w ramach dolnośląskiej odsłony programu Bardzo Młoda Kultura. Efekty tej pracy można było obejrzeć podczas dwóch wystaw towarzyszących finałowi projektu: w Teatrze Starym w Bolesławcu i w szkole podstawowej w Brzeźniku.
Ważne miejsce w jego twórczości zajmuje “Gliniada”, czyli organizowana kilkakrotnie w Bolesławcu parada postaci wymalowanych gliną. Wystawa jego zdjęć, dokumentujących to wydarzenie, była pokazywana w 2016 r. na pl. Solnym we Wrocławiu jako część trzydniowego happeningu “Festiwal Bieli” odbywającego się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. W 2017 r. wydał album pt. “Gliniada”, w którym zebrał swoje najciekawsze fotografie z parady.
B. Łętowski jest miłośnikiem poezji. Jako poeta zadebiutował w latach 90. na łamach czasopisma “Cogito”. Jego wiersze znalazły się także w antologii wydanej przez to pismo. Prezentowano je także w audycjach “Czas na debiut” oraz “Wiersze z gazet i czasopism”, nadawanych w Programie II Polskiego Radia.