logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Z bolesławieckiej gliny - 2021

Firma została założona w 2006 r. w Tomaszowie Bolesławieckim. W aktualnej ofercie posiada ponad 70 form wyrobów ceramicznych dostępnych w około 40 różnorodnych dekoracjach wykonywanych przy użyciu stempelków i pędzla, w tym artystycznych i unikatowych. We wzorach utrzymanych w kolorystyce niebieskiej, żółtej, zielonej i pomarańczowej przeważają motywy florystyczne. Zakład wytwarza zarówno naczynia stołowe, jak i artykuły ozdobne.

Autorskie formy i bogate zdobnictwo pozwoliły firmie rozpocząć sprzedaż na rynkach zagranicznych m.in. w Austrii, Niemczech, Holandii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Węgrzech, w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Rosji oraz podjąć współpracę m.in. ze znaną projektantką wnętrz z Finlandii, dla której stworzono unikatową linię form i dekoracji.

“Andar” wykonał również komplety dla Ambasady Polskiej w Bośni i Hercegowinie oraz wojsk NATO. Jego wyroby były prezentowane podczas targów i wystaw na terenie kraju i za granicą.

Skip to content